Rohm Semiconductor TRR03EZPF8200
TRR03EZPF8200 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF8200
Brief Description
RES SMD 820 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF8200.pdf
Availability of TRR03EZPF8200
QUANTITY
TRR03EZPF8200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF8200
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF8200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF8200
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF8200 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF8200 Details Description
Related parts for TRR03EZPF8200
RES SMD 845 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
EMITTER IR 810NM 60MA RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
RECEIVER datasheet.pdf
26500 4C 4#12 S TH RECP WC datasheet.pdf
1800UF 400V 45X80MM 85C 5000H datasheet.pdf