Rohm Semiconductor TRR03EZPF9091
TRR03EZPF9091 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF9091
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF9091.pdf
Availability of TRR03EZPF9091
QUANTITY
TRR03EZPF9091 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF9091
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF9091
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF9091
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF9091 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF9091 Details Description
Related parts for TRR03EZPF9091
JUMPER-H9992TR/A3047W/X 12" datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MKP 2.7UF 5% 1000VDC DRAWING T1 datasheet.pdf