Rohm Semiconductor TRR10EZPF2871
TRR10EZPF2871 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF2871
Brief Description
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF2871.pdf
Availability of TRR10EZPF2871
QUANTITY
TRR10EZPF2871 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF2871
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF2871
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF2871
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF2871 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF2871 Details Description
Related parts for TRR10EZPF2871
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
FUSE PTC 1.85A 60V RESET RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC LASER DRIVER 11.3GBPS 16QFN datasheet.pdf
LED PMI RED datasheet.pdf
CIMREX 91 PROTECTIVE SHEET 1PC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
6,8UF 63V 5X11 datasheet.pdf