Rohm Semiconductor TRR10EZPF3650
TRR10EZPF3650 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF3650
Brief Description
RES SMD 365 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF3650.pdf
Availability of TRR10EZPF3650
QUANTITY
TRR10EZPF3650 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF3650
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF3650
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF3650
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF3650 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF3650 Details Description
Related parts for TRR10EZPF3650
CONN HEADER .100 DUAL STR 38POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH KNOB DIAMOND .50" BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.1W TH datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RSV 1.6 LSF 24 4.5 GR / AU datasheet.pdf
CONN HDR 50PIN GOLD VERT PCB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf