Rohm Semiconductor TRR10EZPF4991
TRR10EZPF4991 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF4991
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF4991.pdf
Availability of TRR10EZPF4991
QUANTITY
TRR10EZPF4991 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF4991
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF4991
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF4991
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF4991 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF4991 Details Description
Related parts for TRR10EZPF4991
RES CHAS MNT 50K OHM 5% 25W datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44SOJ datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 SOLID STATE datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf