Rohm Semiconductor TRR10EZPF9531
TRR10EZPF9531 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF9531
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF9531.pdf
Availability of TRR10EZPF9531
QUANTITY
TRR10EZPF9531 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF9531
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF9531
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF9531
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF9531 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF9531 Details Description
Related parts for TRR10EZPF9531
CONN HEADER VERT .100 5POS TIN datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.18A 14DSO datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 11A 5 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 24QFN datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 8 POS datasheet.pdf