Rohm Semiconductor TRR10EZPJ302
TRR10EZPJ302 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPJ302
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPJ302.pdf
Availability of TRR10EZPJ302
QUANTITY
TRR10EZPJ302 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPJ302
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPJ302
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPJ302
Related LinksTRR10E, TRR10EZPJ302 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPJ302 Details Description
Related parts for TRR10EZPJ302
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 28V datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR SI4112 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 507.6PSI ABS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
KIT DEV MGC3030 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
IC FRAM 16KBIT 20MHZ 8SON datasheet.pdf