Rohm Semiconductor TRR18EZPF20R0
TRR18EZPF20R0 picture photo
Mfg. Part Number
TRR18EZPF20R0
Brief Description
RES SMD 20 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TRR18EZPF20R0.pdf
Availability of TRR18EZPF20R0
QUANTITY
TRR18EZPF20R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR18EZPF20R0
Internal Part NumberEIS-TRR18EZPF20R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR18EZPF20R0
Related LinksTRR18E, TRR18EZPF20R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR18EZPF20R0 Details Description
Related parts for TRR18EZPF20R0
CONN SPADE SPRING 10-12 AWG #6 datasheet.pdf
TRANSMITTER FIBER OPTIC 13.2MBPS datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 47K OHM 0606 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
BUTTON/LENS W/AML41D INDICATORS datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-36V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 430UH 92MA 9.5 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf