Rohm Semiconductor TRR18EZPF3300
TRR18EZPF3300 picture photo
Mfg. Part Number
TRR18EZPF3300
Brief Description
RES SMD 330 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TRR18EZPF3300.pdf
Availability of TRR18EZPF3300
QUANTITY
TRR18EZPF3300 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR18EZPF3300
Internal Part NumberEIS-TRR18EZPF3300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR18EZPF3300
Related LinksTRR18E, TRR18EZPF3300 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR18EZPF3300 Details Description
Related parts for TRR18EZPF3300
V/T SOLDER REC PWRBLADE datasheet.pdf
SENSOR 15PSIG 1/4NPT 5V datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 15 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS CABLE SEALED datasheet.pdf
IC FPGA 336 I/O 672FBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX RED TRANSP 8" datasheet.pdf