Rohm Semiconductor TRR18EZPF8250
TRR18EZPF8250 picture photo
Mfg. Part Number
TRR18EZPF8250
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 825 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TRR18EZPF8250.pdf
Availability of TRR18EZPF8250
QUANTITY
TRR18EZPF8250 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR18EZPF8250
Internal Part NumberEIS-TRR18EZPF8250
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR18EZPF8250
Related LinksTRR18E, TRR18EZPF8250 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR18EZPF8250 Details Description
Related parts for TRR18EZPF8250
RES SMD 169 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X8R 0603 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
CONN SODIMM 200POS R/A SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 4.7K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 1% 15W datasheet.pdf
500 mA, Low Dropout, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf