Rohm Semiconductor TRR18EZPJ3R0
TRR18EZPJ3R0 picture photo
Mfg. Part Number
TRR18EZPJ3R0
Brief Description
RES SMD 3 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
TRR18EZPJ3R0.pdf
Availability of TRR18EZPJ3R0
QUANTITY
TRR18EZPJ3R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR18EZPJ3R0
Internal Part NumberEIS-TRR18EZPJ3R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR18EZPJ3R0
Related LinksTRR18E, TRR18EZPJ3R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR18EZPJ3R0 Details Description
Related parts for TRR18EZPJ3R0
IC BUS TRANSCVR 2B N-INV 8DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MX150 HDR ASSY VERT DUAL 16CKT datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 0.4A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf