CTS Electronic Components TS036F23CDT
TS036F23CDT picture photo
Mfg. Part Number
TS036F23CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 3.579545 MHZ
Datasheet Download
TS036F23CDT.pdf
Availability of TS036F23CDT
QUANTITY
TS036F23CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of TS036F23CDT
Internal Part NumberEIS-TS036F23CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMTS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency3.579545MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS036F23CDT
Related LinksTS036, TS036F23CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TS036F23CDT Details Description
Related parts for TS036F23CDT
FIXED IND 470UH 95MA 16.3 OHM TH datasheet.pdf
SENS PIEZO PLYCBL 20AWG 1K 1=1M datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 3PIN 15A datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 5A ITO220AB datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 7A datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
RES 330 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 60POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf