CTS Electronic Components TS100F33CDT
TS100F33CDT picture photo
Mfg. Part Number
TS100F33CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 10.000000 MHZ
Datasheet Download
TS100F33CDT.pdf
Availability of TS100F33CDT
QUANTITY
TS100F33CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of TS100F33CDT
Internal Part NumberEIS-TS100F33CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMTS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS100F33CDT
Related LinksTS100, TS100F33CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TS100F33CDT Details Description
Related parts for TS100F33CDT
CONN PLUG 100 POS SOLDER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 3.2A datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CORD CEE 77-RA-C13 10A 250V datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
CAP MICA 1500PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 3.2W 28V datasheet.pdf