CTS Electronic Components TS320T33IET
TS320T33IET picture photo
Mfg. Part Number
TS320T33IET
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.000000 MHZ
Datasheet Download
TS320T33IET.pdf
Availability of TS320T33IET
QUANTITY
TS320T33IET Order Process
Ship out your order
Specifications of TS320T33IET
Internal Part NumberEIS-TS320T33IET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMTS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS320T33IET
Related LinksTS320, TS320T33IET Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TS320T33IET Details Description
Related parts for TS320T33IET
CONN ADAPT JACK-JACK SMB 50 OHM datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 1W datasheet.pdf
RECEIVER IR REM CTRL 3V 56.8KHZ datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
UNINSUL ALLIGATOR CLIP 1=BAGOF10 datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .127M 22POS datasheet.pdf
RES 487 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
GDT 250V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf