Texas Instruments TS3A226AEEVM
TS3A226AEEVM picture photo
Mfg. Part Number
TS3A226AEEVM
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVAL MODULE FOR TS3A226A
Datasheet Download
TS3A226AEEVM.pdf
Availability of TS3A226AEEVM
QUANTITY
TS3A226AEEVM Order Process
Ship out your order
Specifications of TS3A226AEEVM
Internal Part NumberEIS-TS3A226AEEVM
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeInterface, Analog Switch
Embedded-
Utilized IC / PartTS3A226AE
Primary AttributesAudio Headset Switch
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS3A226AEEVM
Related LinksTS3A22, TS3A226AEEVM Datasheet, Texas Instruments Distributor
TS3A226AEEVM Details Description
Related parts for TS3A226AEEVM
OSC XO 24.576MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 55V 3A TO-220 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 440MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY MULTI-FUNCT 3A datasheet.pdf
IC LINE RCVR QUAD DIFF 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf