Texas Instruments TS3L100DE4
TS3L100DE4 picture photo
Mfg. Part Number
TS3L100DE4
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC ETHERNET SWITCH QUAD 16SOIC
Datasheet Download
TS3L100DE4.pdf
Availability of TS3L100DE4
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TS3L100DE4 Order Process
Ship out your order
Specifications of TS3L100DE4
Internal Part NumberEIS-TS3L100DE4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package320
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series3L
PackagingTube
FunctionEthernet Switch
Circuit4 x SPDT
On-State Resistance15 Ohm
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)3 V ~ 3.6 V
Current - Supply700µA
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS3L100DE4
Related LinksTS3L1, TS3L100DE4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
TS3L100DE4 Details Description
Related parts for TS3L100DE4
TWIST LOK STANDOFF 1 1/4 X 1.28" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/3.3V 0.2A 6SON datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC CLOCK CTRL HUB P4 48SSOP datasheet.pdf
RES SMD 284 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 17 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TV 27C 19#20 4#16 4#12 SKT REC datasheet.pdf
4700UF 100V 35X50MM 85C 12000H datasheet.pdf