Texas Instruments TS3L100DR
TS3L100DR picture photo
Mfg. Part Number
TS3L100DR
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC ETHERNET SWITCH QUAD 16SOIC
Datasheet Download
TS3L100DR.pdf
Availability of TS3L100DR
QUANTITY
TS3L100DR Order Process
Ship out your order
Specifications of TS3L100DR
Internal Part NumberEIS-TS3L100DR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series3L
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionEthernet Switch
Circuit4 x SPDT
On-State Resistance15 Ohm
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)3 V ~ 3.6 V
Current - Supply700µA
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS3L100DR
Related LinksTS3L, TS3L100DR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TS3L100DR Details Description
Related parts for TS3L100DR
IDC CABLE - MPL36K/MC37M/MPL36K datasheet.pdf
IDC CABLE - MKC60K/MC60M/MCF60K datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN FIBER LC2 SEALED SM 126UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4096X18 128QFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf