Tamura TS5022-330M
TS5022-330M picture photo
Mfg. Part Number
TS5022-330M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 2.8A 60 MOHM SMD
Datasheet Download
TS5022-330M.pdf
Availability of TS5022-330M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TS5022-330M Order Process
Ship out your order
Specifications of TS5022-330M
Internal Part NumberEIS-TS5022-330M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTS5022
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating2.8A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)60 mOhm Max
Q @ Freq55 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.724" L x 0.590" W (18.40mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS5022-330M
Related LinksTS502, TS5022-330M Datasheet, Tamura Distributor
TS5022-330M Details Description
Related parts for TS5022-330M
CONN HEADER .120 12POS PCB TIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 80POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 10MM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760HBGA datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
2200UF 25V 18X18X16 MM 105C 7000 datasheet.pdf