Tamura TS5022-331M
TS5022-331M picture photo
Mfg. Part Number
TS5022-331M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330UH 900MA 500 MOHM
Datasheet Download
TS5022-331M.pdf
Availability of TS5022-331M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TS5022-331M Order Process
Ship out your order
Specifications of TS5022-331M
Internal Part NumberEIS-TS5022-331M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTS5022
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating900mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq80 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant3MHz
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.724" L x 0.590" W (18.40mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max)0.295" (7.50mm)