Texas Instruments TS5A3153DCURE4
TS5A3153DCURE4 picture photo
Mfg. Part Number
TS5A3153DCURE4
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC SWITCH SPDT US8
Datasheet Download
TS5A3153DCURE4.pdf
Availability of TS5A3153DCURE4
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TS5A3153DCURE4 Order Process
Ship out your order
Specifications of TS5A3153DCURE4
Internal Part NumberEIS-TS5A3153DCURE4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionSwitch
Circuit1 x SPDT
On-State Resistance900 mOhm
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)1.65 V ~ 5.5 V
Current - Supply20nA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width)
Supplier Device PackageUS8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS5A3153DCURE4
Related LinksTS5A315, TS5A3153DCURE4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
TS5A3153DCURE4 Details Description
Related parts for TS5A3153DCURE4
IC ADC LP 10-BIT SERIAL 8-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC CTLR TOUCH SENSOR 8-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 208 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 820MA 220 MOHM datasheet.pdf