Texas Instruments TS5L100DBQR
TS5L100DBQR picture photo
Mfg. Part Number
TS5L100DBQR
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC ETHERNET SWITCH QUAD 16SSOP
Datasheet Download
TS5L100DBQR.pdf
Availability of TS5L100DBQR
QUANTITY
TS5L100DBQR Order Process
Ship out your order
Specifications of TS5L100DBQR
Internal Part NumberEIS-TS5L100DBQR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingCut Tape (CT)
FunctionEthernet Switch
Circuit4 x SPDT
On-State Resistance19 Ohm
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)6 V ~ 6.5 V
Current - Supply3µA
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS5L100DBQR
Related LinksTS5L1, TS5L100DBQR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TS5L100DBQR Details Description
Related parts for TS5L100DBQR
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
RES 110 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CASE STORAGE MTR 110 datasheet.pdf
DX VCC DUAL .100 DP DE datasheet.pdf
350 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf