Integrated Device Technology (IDT) TSI107D-133LEY
TSI107D-133LEY picture photo
Mfg. Part Number
TSI107D-133LEY
Manufacturer
Product Category
Interface - Specialized
Brief Description
IC HOST BRIDGE POWERPC 503FCPBGA
Datasheet Download
TSI107D-133LEY.pdf
Availability of TSI107D-133LEY
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSI107D-133LEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TSI107D-133LEY
Internal Part NumberEIS-TSI107D-133LEY
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 31/Jul/2014
Multiple Devices 05/Sep/2014
Standard Package48
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Specialized
SeriesTsi107™
PackagingTray
ApplicationsHost Bridge
InterfacePCI
Voltage - Supply2.5V, 3.3V
Package / Case503-BBGA
Supplier Device Package503-FCPBGA (33x33)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSI107D-133LEY
Related LinksTSI107D, TSI107D-133LEY Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
TSI107D-133LEY Details Description
Related parts for TSI107D-133LEY
RES SMD 604 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PB SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ENCODER MODULE 3600CPR 5MM datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 133MHZ 90BGA datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf