TDK Corporation TSL0709RA-221KR44-PF
TSL0709RA-221KR44-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0709RA-221KR44-PF
Brief Description
FIXED IND 220UH 440MA 720 MOHM
Datasheet Download
TSL0709RA-221KR44-PF.pdf
Availability of TSL0709RA-221KR44-PF
QUANTITY
TSL0709RA-221KR44-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0709RA-221KR44-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0709RA-221KR44-PF
Material - Core-
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating440mA
Current - Saturation440mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)720 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3.2MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.303" Dia (7.70mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0709RA-221KR44-PF
Related LinksTSL0709RA-, TSL0709RA-221KR44-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0709RA-221KR44-PF Details Description
Related parts for TSL0709RA-221KR44-PF
CONN HDR BRKWAY 50POS R/A DUAL datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 1024X18 64-TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
IC TUNER MOPLL STAT 48-VQFN datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 150MA 10.3 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 4V 1411 datasheet.pdf