TDK Corporation TSL0709RA-470KR94-PF
TSL0709RA-470KR94-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0709RA-470KR94-PF
Brief Description
FIXED IND 47UH 940MA 170 MOHM TH
Datasheet Download
TSL0709RA-470KR94-PF.pdf
Availability of TSL0709RA-470KR94-PF
QUANTITY
TSL0709RA-470KR94-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0709RA-470KR94-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0709RA-470KR94-PF
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating940mA
Current - Saturation960mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant7.6MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.303" Dia (7.70mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0709RA-470KR94-PF
Related LinksTSL0709RA-, TSL0709RA-470KR94-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0709RA-470KR94-PF Details Description
Related parts for TSL0709RA-470KR94-PF
TIP TRIPLE-POINT GOLD .06" DMM datasheet.pdf
IC SWIT SMPS CM OTP PENTAWATT5 datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 39PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
K8321A TOOL KIT datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
ATTENUATOR 20 DB DC 4GHZ datasheet.pdf