TDK Corporation TSL0709RA-4R7M2R6-PF
TSL0709RA-4R7M2R6-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0709RA-4R7M2R6-PF
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 2.6A 22 MOHM TH
Datasheet Download
TSL0709RA-4R7M2R6-PF.pdf
Availability of TSL0709RA-4R7M2R6-PF
QUANTITY
TSL0709RA-4R7M2R6-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0709RA-4R7M2R6-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0709RA-4R7M2R6-PF
Material - Core-
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating2.6A
Current - Saturation3.1A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)22 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant29MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.303" Dia (7.70mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0709RA-4R7M2R6-PF
Related LinksTSL0709RA-, TSL0709RA-4R7M2R6-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0709RA-4R7M2R6-PF Details Description
Related parts for TSL0709RA-4R7M2R6-PF
IC OPAMP GP 14MHZ 8DMP datasheet.pdf
CABLE D-SUB - AFN09B/AE09G/X datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf