TDK Corporation TSL0709RA-681KR25-PF
TSL0709RA-681KR25-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0709RA-681KR25-PF
Brief Description
FIXED IND 680UH 250MA 2.3 OHM TH
Datasheet Download
TSL0709RA-681KR25-PF.pdf
Availability of TSL0709RA-681KR25-PF
QUANTITY
TSL0709RA-681KR25-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0709RA-681KR25-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0709RA-681KR25-PF
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance±10%
Current Rating250mA
Current - Saturation250mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.3 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant1.7MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.303" Dia (7.70mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0709RA-681KR25-PF
Related LinksTSL0709RA-, TSL0709RA-681KR25-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0709RA-681KR25-PF Details Description
Related parts for TSL0709RA-681KR25-PF
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8SOP-J datasheet.pdf
ENCODER KIT 3CH 600CPR TOP MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONTACT PIN 0.5-1.0MM CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
M-F PLUSHCS PCB RECEP HDR 6CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 7C SHLD 600V datasheet.pdf