TDK Corporation TSL0808RA-150K2R1-PF
TSL0808RA-150K2R1-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-150K2R1-PF
Brief Description
FIXED IND 15UH 2.1A 42 MOHM TH
Datasheet Download
TSL0808RA-150K2R1-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-150K2R1-PF
QUANTITY
TSL0808RA-150K2R1-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-150K2R1-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-150K2R1-PF
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating2.1A
Current - Saturation2.1A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)42 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-150K2R1-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-150K2R1-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-150K2R1-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-150K2R1-PF
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPST/NC 16A QC TER datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN CABLE STANADRD STRAIGHT 3M datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY OS 1KW datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V datasheet.pdf
OSC VCXO 38.88MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT PLUG datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
33UF 250V 12,5X20MM 105C 3000H datasheet.pdf