TDK Corporation TSL0808RA-151KR67-PF
TSL0808RA-151KR67-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-151KR67-PF
Brief Description
FIXED IND 150UH 670MA 400 MOHM
Datasheet Download
TSL0808RA-151KR67-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-151KR67-PF
QUANTITY
TSL0808RA-151KR67-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-151KR67-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-151KR67-PF
Material - Core-
Inductance150µH
Tolerance±10%
Current Rating670mA
Current - Saturation670mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3.6MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-151KR67-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-151KR67-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-151KR67-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-151KR67-PF
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.98KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 INCAND BAY SCREW datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB mini B 5 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf