TDK Corporation TSL0808RA-152KR21-PF
TSL0808RA-152KR21-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-152KR21-PF
Brief Description
FIXED IND 1.5MH 210MA 3.5 OHM TH
Datasheet Download
TSL0808RA-152KR21-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-152KR21-PF
QUANTITY
TSL0808RA-152KR21-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-152KR21-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-152KR21-PF
Material - Core-
Inductance1.5mH
Tolerance±10%
Current Rating210mA
Current - Saturation210mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant1.1MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-152KR21-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-152KR21-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-152KR21-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-152KR21-PF
VARISTOR 735V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
T8343A TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 7POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.1A 45 MOHM TH datasheet.pdf