TDK Corporation TSL0808RA-680K1R0-PF
TSL0808RA-680K1R0-PF picture photo
Mfg. Part Number
TSL0808RA-680K1R0-PF
Brief Description
FIXED IND 68UH 1A 160 MOHM TH
Datasheet Download
TSL0808RA-680K1R0-PF.pdf
Availability of TSL0808RA-680K1R0-PF
QUANTITY
TSL0808RA-680K1R0-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of TSL0808RA-680K1R0-PF
Internal Part NumberEIS-TSL0808RA-680K1R0-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTSL/SL Coil 26/May/2015
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±10%
Current Rating1A
Current - Saturation1A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant5.4MHz
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.346" (8.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSL0808RA-680K1R0-PF
Related LinksTSL0808RA-, TSL0808RA-680K1R0-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
TSL0808RA-680K1R0-PF Details Description
Related parts for TSL0808RA-680K1R0-PF
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES 138 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 315A 700VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HSG 14POS 2.5MM R/A B-IN datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
D4N-4125 datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf