Spectra Symbol TSP-L-0012-103-3%-RH
TSP-L-0012-103-3%-RH picture photo
Mfg. Part Number
TSP-L-0012-103-3%-RH
Manufacturer
Product Category
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Brief Description
SENSOR THINPOT 10K OHM 12.5MM
Datasheet Download
TSP-L-0012-103-3%-RH.pdf
Availability of TSP-L-0012-103-3%-RH
QUANTITY
TSP-L-0012-103-3%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of TSP-L-0012-103-3%-RH
Internal Part NumberEIS-TSP-L-0012-103-3%-RH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMembrane Sensing Technology
Featured ProductThinPot Potentiometers
Standard Package25
Category Sensors, Transducers
FamilyPosition Sensors - Angle, Linear Position Measuring
SeriesThinPot
For MeasuringLinear Position
TechnologyResistive
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 12.50mm (0 ~ 0.49")
OutputResistive
Output Signal-
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±3%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSP-L-0012-103-3%-RH
Related LinksTSP-L-0012, TSP-L-0012-103-3%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
TSP-L-0012-103-3%-RH Details Description
Related parts for TSP-L-0012-103-3%-RH
IC EEPROM 64KBIT 200NS 28TSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
IC DAC PARALLEL 8BIT 16-QSOP datasheet.pdf
LAMP INCAND T-2.25 GAS NEO 14V datasheet.pdf
CAP SUBMINI PANEL IND AMB SEALED datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
REVERSE POWER RELAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf