Spectra Symbol TSP-L-0025-103-1%-RH
TSP-L-0025-103-1%-RH picture photo
Mfg. Part Number
TSP-L-0025-103-1%-RH
Brief Description
SENSOR THINPOT 10K OHM 25MM
Datasheet Download
TSP-L-0025-103-1%-RH.pdf
Availability of TSP-L-0025-103-1%-RH
QUANTITY
TSP-L-0025-103-1%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of TSP-L-0025-103-1%-RH
Internal Part NumberEIS-TSP-L-0025-103-1%-RH
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 25.00mm (0 ~ 0.98")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSP-L-0025-103-1%-RH
Related LinksTSP-L-0025, TSP-L-0025-103-1%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
TSP-L-0025-103-1%-RH Details Description
Related parts for TSP-L-0025-103-1%-RH
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.6KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 12VOUT SIP datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1.5A datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V MINI3 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN RECPT 140POS SMD GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf