Spectra Symbol TSP-L-0050-103-3%-RH
TSP-L-0050-103-3%-RH picture photo
Mfg. Part Number
TSP-L-0050-103-3%-RH
Brief Description
SENSOR THINPOT 10K OHM 50MM
Datasheet Download
TSP-L-0050-103-3%-RH.pdf
Availability of TSP-L-0050-103-3%-RH
QUANTITY
TSP-L-0050-103-3%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of TSP-L-0050-103-3%-RH
Internal Part NumberEIS-TSP-L-0050-103-3%-RH
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±3%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSP-L-0050-103-3%-RH
Related LinksTSP-L-0050, TSP-L-0050-103-3%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
TSP-L-0050-103-3%-RH Details Description
Related parts for TSP-L-0050-103-3%-RH
RES SMD 62K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 28QSOP datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC USB PWR SW HI-SIDE DL 8NSOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
LENS DOME RED SNAP-IN datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 102 TYPE D 20POS datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 10K OHM 20SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W UFRM datasheet.pdf