Spectra Symbol TSP-L-0200-103-1%-RH
TSP-L-0200-103-1%-RH picture photo
Mfg. Part Number
TSP-L-0200-103-1%-RH
Brief Description
SENSOR THINPOT 10K OHM 200MM
Datasheet Download
TSP-L-0200-103-1%-RH.pdf
Availability of TSP-L-0200-103-1%-RH
QUANTITY
TSP-L-0200-103-1%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of TSP-L-0200-103-1%-RH
Internal Part NumberEIS-TSP-L-0200-103-1%-RH
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 200.00mm (0 ~ 7.87")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance (Ohms)10k
Resistance Tolerance±20%
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSP-L-0200-103-1%-RH
Related LinksTSP-L-0200, TSP-L-0200-103-1%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
TSP-L-0200-103-1%-RH Details Description
Related parts for TSP-L-0200-103-1%-RH
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 900MA 240 MOHM datasheet.pdf
CARD GUIDE TEN-RACK 2.5X2.2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RF EVAL FOR BGU7008 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
LEAD MINIPRO OEO PVC 0.40 100CM datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 24V 10UA datasheet.pdf