Spectra Symbol TSP-L-0750-203-1%-RH
TSP-L-0750-203-1%-RH picture photo
Mfg. Part Number
TSP-L-0750-203-1%-RH
Manufacturer
Product Category
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Brief Description
SENSOR THINPOT 20K OHM 750MM
Datasheet Download
TSP-L-0750-203-1%-RH.pdf
Availability of TSP-L-0750-203-1%-RH
QUANTITY
TSP-L-0750-203-1%-RH Order Process
Ship out your order
Specifications of TSP-L-0750-203-1%-RH
Internal Part NumberEIS-TSP-L-0750-203-1%-RH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMembrane Sensing Technology
Featured ProductThinPot Potentiometers
Standard Package25
Category Sensors, Transducers
FamilyPosition Sensors - Angle, Linear Position Measuring
SeriesThinPot
For MeasuringLinear Position
TechnologyResistive
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 750.00mm (0 ~ 29.53")
OutputResistive
Output Signal-
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance (Ohms)20k
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSP-L-0750-203-1%-RH
Related LinksTSP-L-0750, TSP-L-0750-203-1%-RH Datasheet, Spectra Symbol Distributor
TSP-L-0750-203-1%-RH Details Description
Related parts for TSP-L-0750-203-1%-RH
TOOL HAND CRIMP .100 TERM RACHET datasheet.pdf
IC HEX INVERTER SCHM TRIG 14SOIC datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 6TDFN datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.039 MULTI 300' datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 120MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
RES 1.709K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf