Samtec, Inc. TSW-106-15-T-S
TSW-106-15-T-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-106-15-T-S
Brief Description
CONN HEADER 6POS .100" SNGL
Datasheet Download
TSW-106-15-T-S.pdf
Availability of TSW-106-15-T-S
QUANTITY
TSW-106-15-T-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-106-15-T-S
Internal Part NumberEIS-TSW-106-15-T-S
SeriesTSW
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.520" (13.21mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-106-15-T-S
Related LinksTSW-106, TSW-106-15-T-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-106-15-T-S Details Description
Related parts for TSW-106-15-T-S
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
IC REG BCK SEPIC ADJ 1.5A 16SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN HDR XAD 18POS 2.5MM TIN TE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 10% 100V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm Series 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf