Samtec, Inc. TSW-108-25-T-S
TSW-108-25-T-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-108-25-T-S
Brief Description
CONN HEADER 8POS .100" SNGL
Datasheet Download
TSW-108-25-T-S.pdf
Availability of TSW-108-25-T-S
QUANTITY
TSW-108-25-T-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-108-25-T-S
Internal Part NumberEIS-TSW-108-25-T-S
SeriesTSW
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.320" (8.13mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-108-25-T-S
Related LinksTSW-108, TSW-108-25-T-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-108-25-T-S Details Description
Related parts for TSW-108-25-T-S
IC ADC SNGL 12BIT 28-CDIP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 6.04KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 2PR 8COL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
COLD SHRINK COAX SEALING KIT datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 5W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
25POS M R/A .318 830PF FILTER datasheet.pdf