Samtec, Inc. TSW-112-23-S-S
TSW-112-23-S-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-112-23-S-S
Brief Description
CONN HEADER 12POS .100" SGL GOLD
Datasheet Download
TSW-112-23-S-S.pdf
Availability of TSW-112-23-S-S
QUANTITY
TSW-112-23-S-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-112-23-S-S
Internal Part NumberEIS-TSW-112-23-S-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-112-23-S-S
Related LinksTSW-112, TSW-112-23-S-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-112-23-S-S Details Description
Related parts for TSW-112-23-S-S
ROUND STANDOFF M6 NYLON datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 35.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 19.2V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf
CAP CER 15UF 10V X7S 0805 datasheet.pdf
TERMINAL ZT 2.5/3AN/1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf