Samtec, Inc. TSW-113-23-S-S
TSW-113-23-S-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-113-23-S-S
Brief Description
CONN HEADER 13POS .100" SGL GOLD
Datasheet Download
TSW-113-23-S-S.pdf
Availability of TSW-113-23-S-S
QUANTITY
TSW-113-23-S-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-113-23-S-S
Internal Part NumberEIS-TSW-113-23-S-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-113-23-S-S
Related LinksTSW-113, TSW-113-23-S-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-113-23-S-S Details Description
Related parts for TSW-113-23-S-S
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 200MA 3 OHM TH datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CORD 4POS FEMALE/MALE 10M 18AWG datasheet.pdf
RES 511 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 3W DO216AA datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 1A SOD57 datasheet.pdf