Samtec, Inc. TSW-125-23-G-S
TSW-125-23-G-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-125-23-G-S
Brief Description
CONN HEADER 25POS .100" SGL GOLD
Datasheet Download
TSW-125-23-G-S.pdf
Availability of TSW-125-23-G-S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSW-125-23-G-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-125-23-G-S
Internal Part NumberEIS-TSW-125-23-G-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-125-23-G-S
Related LinksTSW-125, TSW-125-23-G-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-125-23-G-S Details Description
Related parts for TSW-125-23-G-S
IC ETHERNET SWITCH QUAD 16TSSOP datasheet.pdf
IC PUSH-PULL AMP 600MHZ SOT115J datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 125VC SMB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 5A TO-220FI datasheet.pdf
RV COAXIAL SWITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 0.21 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf