Alt EPM7128EQC100-20
EPM7128EQC100-20 picture photo
Mfg. Part Number
EPM7128EQC100-20
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 20NS 100QFP
Datasheet Download
EPM7128EQC100-20.pdf
Availability of EPM7128EQC100-20
QUANTITY
EPM7128EQC100-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM7128EQC100-20
Internal Part NumberEIS-EPM7128EQC100-20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package66
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 7000
PackagingTray
Programmable TypeEE PLD
Delay Time tpd(1) Max20.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks8
Number of Macrocells128
Number of Gates2500
Number of I/O84
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM7128EQC100-20
Related LinksEPM7128E, EPM7128EQC100-20 Datasheet, Alt Distributor
EPM7128EQC100-20 Details Description
Related parts for EPM7128EQC100-20
Crystal 3.6864MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 3.5A DPAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMC datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FIBER LIQUID SENSING THRUBEAM R2 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf