Cornell Dubilier Electronics SLPX103M080H9P3
SLPX103M080H9P3 picture photo
Mfg. Part Number
SLPX103M080H9P3
Brief Description
CAP ALUM 10000UF 20% 80V SNAP
Datasheet Download
SLPX103M080H9P3.pdf
Availability of SLPX103M080H9P3
QUANTITY
SLPX103M080H9P3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SLPX103M080H9P3
Internal Part NumberEIS-SLPX103M080H9P3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
PackagingBulk
Capacitance10000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating80V
ESR (Equivalent Series Resistance)33 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SLPX103M080H9P3
Related LinksSLPX103, SLPX103M080H9P3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
SLPX103M080H9P3 Details Description
Related parts for SLPX103M080H9P3
CONN SOCKET PGA ZIF 321POS GOLD datasheet.pdf
IC OCTAL TRANSPAR LATCH 20-DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.38V 8-SOIC datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN SHUR-PLUG 17-13.5AWG BLUE datasheet.pdf
CONN USB PATCH CORD 3M IP67 datasheet.pdf
IC RF AMP GAAS MMIC 1.6GHZ 8TSLP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 8A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 180K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf