Samtec, Inc. TSW-128-23-G-S
TSW-128-23-G-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-128-23-G-S
Brief Description
CONN HEADER 28POS .100" SGL GOLD
Datasheet Download
TSW-128-23-G-S.pdf
Availability of TSW-128-23-G-S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSW-128-23-G-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-128-23-G-S
Internal Part NumberEIS-TSW-128-23-G-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-128-23-G-S
Related LinksTSW-128, TSW-128-23-G-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-128-23-G-S Details Description
Related parts for TSW-128-23-G-S
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EMBEDDED PC MAIN CLK 64VQFN datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 110 OHM 6SIP datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT ADHESIVE 6.40MM datasheet.pdf
VINYL INSL BUTT SEAM FLANGED BLO datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
UM-D37M/DS/FU/LED/DG/C300/L datasheet.pdf
2MM H.M 22 COLUMN 5 + 2 ROW T datasheet.pdf