Samtec, Inc. TSW-128-23-S-S
TSW-128-23-S-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-128-23-S-S
Brief Description
CONN HEADER 28POS .100" SGL GOLD
Datasheet Download
TSW-128-23-S-S.pdf
Availability of TSW-128-23-S-S
QUANTITY
TSW-128-23-S-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-128-23-S-S
Internal Part NumberEIS-TSW-128-23-S-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-128-23-S-S
Related LinksTSW-128, TSW-128-23-S-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-128-23-S-S Details Description
Related parts for TSW-128-23-S-S
MOSFET N-CH 60V 2.7A SOT223 datasheet.pdf