Samtec, Inc. TSW-129-23-T-S
TSW-129-23-T-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-129-23-T-S
Brief Description
CONN HEADER 29POS .100" SNGL TIN
Datasheet Download
TSW-129-23-T-S.pdf
Availability of TSW-129-23-T-S
QUANTITY
TSW-129-23-T-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-129-23-T-S
Internal Part NumberEIS-TSW-129-23-T-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-129-23-T-S
Related LinksTSW-129, TSW-129-23-T-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-129-23-T-S Details Description
Related parts for TSW-129-23-T-S
RES SMD 10M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 12-24V PNL MT datasheet.pdf
TUBE EXTENSION 3/8"BSP 500MM datasheet.pdf
SPACER FOR XG4E datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 23.75MM datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 22POS datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf