Samtec, Inc. TSW-131-23-L-S
TSW-131-23-L-S picture photo
Mfg. Part Number
TSW-131-23-L-S
Brief Description
CONN HEADER 31POS .100" SGL GOLD
Datasheet Download
TSW-131-23-L-S.pdf
Availability of TSW-131-23-L-S
QUANTITY
TSW-131-23-L-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-131-23-L-S
Internal Part NumberEIS-TSW-131-23-L-S
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-131-23-L-S
Related LinksTSW-131, TSW-131-23-L-S Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-131-23-L-S Details Description
Related parts for TSW-131-23-L-S
IC REDRIVER I2C HOTSWAP 2CH 8DFN datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC TRANS RF PWR LDMOST PWRSO-10 datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SW MAG REED SPST 15-20AT 200V datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf