Samtec, Inc. TSW-139-23-L-D
TSW-139-23-L-D picture photo
Mfg. Part Number
TSW-139-23-L-D
Brief Description
CONN HEADER 78POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
TSW-139-23-L-D.pdf
Availability of TSW-139-23-L-D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TSW-139-23-L-D Order Process
Ship out your order
Specifications of TSW-139-23-L-D
Internal Part NumberEIS-TSW-139-23-L-D
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions78
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSW-139-23-L-D
Related LinksTSW-139, TSW-139-23-L-D Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
TSW-139-23-L-D Details Description
Related parts for TSW-139-23-L-D
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 2.61 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2A 58 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 156.2500MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf