Epson TSX-3225 16.0000MF18X-B0
TSX-3225 16.0000MF18X-B0 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 16.0000MF18X-B0
Brief Description
CRYSTAL 16.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 16.0000MF18X-B0.pdf
Availability of TSX-3225 16.0000MF18X-B0
QUANTITY
TSX-3225 16.0000MF18X-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 16.0000MF18X-B0
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 16.0000MF18X-B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±18ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 16.0000MF18X-B0
Related LinksTSX-3225 16., TSX-3225 16.0000MF18X-B0 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 16.0000MF18X-B0 Details Description
Related parts for TSX-3225 16.0000MF18X-B0
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-TQFP datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SWITCH TSOT-3L datasheet.pdf
RES 2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 3.5A 16TSSOP datasheet.pdf
1.25MM M/L 10POS 28AWG 450MM datasheet.pdf