Epson TSX-3225 20.0000MF10Y-B0
TSX-3225 20.0000MF10Y-B0 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 20.0000MF10Y-B0
Brief Description
CRYSTAL 20.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 20.0000MF10Y-B0.pdf
Availability of TSX-3225 20.0000MF10Y-B0
QUANTITY
TSX-3225 20.0000MF10Y-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 20.0000MF10Y-B0
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 20.0000MF10Y-B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 20.0000MF10Y-B0
Related LinksTSX-3225 20., TSX-3225 20.0000MF10Y-B0 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 20.0000MF10Y-B0 Details Description
Related parts for TSX-3225 20.0000MF10Y-B0
CAP TANT 68UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 2MM 3.9" datasheet.pdf
CONN SPRING 15POS SNGL .335 SMD datasheet.pdf
CAP MICA 69PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
HAN 48HPR MOUNTING COVER 10XM25 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
LED COB WHT 9MM 5000K 80CRI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf