Epson TSX-3225 25.0000MF10Z-AC3
TSX-3225 25.0000MF10Z-AC3 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 25.0000MF10Z-AC3
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 9.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 25.0000MF10Z-AC3.pdf
Availability of TSX-3225 25.0000MF10Z-AC3
QUANTITY
TSX-3225 25.0000MF10Z-AC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 25.0000MF10Z-AC3
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 25.0000MF10Z-AC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 25.0000MF10Z-AC3
Related LinksTSX-3225 25., TSX-3225 25.0000MF10Z-AC3 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 25.0000MF10Z-AC3 Details Description
Related parts for TSX-3225 25.0000MF10Z-AC3
VARISTOR 462V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
FUSE HOLDER CART 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
CAP CER 1PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER FREQ 56-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 665 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf